Eğitmen
HABERLER
Yenal KOÇAK
Yenal KOÇAK
Danışman ve Eğitmen
Hacettepe Üniversitesi
Lisans-İktisat , Yüksek Lisans-Sosyal Bilimler Entitüsü
Tel: 0 312 440 32 94 / 0 212 512 18 30 - 0 532 337 87 26
Mail: yenal.kocak@yaded.com
1971 Ankara doğumludur. 1983 yılından itibaren, Niğde’ de tarım ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren ailesine ait işletmelerde çalışmaya başladı. 
       
1989 yılında TED Ankara Kolejinden, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. 
       
1993 yılında Özgür Mali Müşavirlik Ltd.Şti’ nde 1994 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. inde gişe yetkilisi olarak görev aldı. 1995- 1998 yılları arasında görev yaptığı T. Garanti Bankası A.Ş. Ankara Bölge Müdürlüğünde sırasıyla mali analist, pazarlama yetkilisi ve bölge satış yönetmeni görevlerinde bulundu. 1999  yılında, Genel Müdürlük birimlerinde rotasyon eğitimi ve satış projelerinde görev aldı. Aynı yıl Şirinevler Şube Müdürü oldu.  
     
2003 yılında Maltepe / Ankara şube müdürlüğü görevinden sonra 2006 yılı itibariyle Şeker Leasing Ankara Bölge Müdürlüğünde 38 ilin satış koordinasyon görevini üstlendi. Bu dönemde "Türkiye ve Gelişmekte olan iller  Strateji Raporu", "Orta Asya Cumhuriyetleri Ülke Raporları ve Finans Piyasaları" , "Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ülke Ekonomisi Etkileri" yönelik  çalışmaları oldu. 
       
Hali hazırda  Yad Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde "İşletmelerde Risk Yönetimi" , "Finansal Farkındalık "," Temel ve İleri Mali Analiz ", " Makroekonomik Göstergelerin Yorumlanması", "Aktif Pasif Yönetimi", "Finansal Matematik", "Bilanço ve Gelir Tablosu Analizi", "Finansal Ürünlerin Yönetilmesi" , "Satış Strateji ve Yönetimi", "Sorunlu krediler ve Risk Yönetimi" ,"Bankalarda Kaynak Maliyeti Hesaplama" konularında eğitimler vermektedir. Türkiye de "İnsan Kaynakları ve Hukukçular için Finans Eğitimleri'ni" ilk defa tasarlamış ve paylaşmıştır. Aile İşletmeleri konusunda tecrübesini "Tüccar Olmayanlar için Ticaret Eğitimi" ile paylaşmaktadır. 

2008 yılında Yapı Kredi Bankası'na verilen Şube Simülasyonu eğitiminin tasarımı ve uygulamasında görev almış ve eğitim UniCredit Bank tarafından dünya genelindeki bankaları arasında yaptığı değerlendirmeyle "En İyi Eğitim Uygulaması" seçilerek ödüle layık görülmüştür. Bankacılık, Enerji, Telekom ve Savunma Sanayinde yatırım ve bilgi paylaşımı dışında Bilim ve Sanat üzerine yatırım ve destekleri bulunmaktadır.