Eğitmen
HABERLER
Ertuğrul Kanar
Ertuğrul Kanar
Eğitmen
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Fizik Eğitim Bölümü
Tel:  -
Mail: ertugrul@yaded.com
Ertuğrul Kanar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Fizik Eğitim Bölümü mezunudur. İş hayatına üniversite sonrasında, askerlik dahil olmak üzere, MEB Anadolu Liselerinde öğretmen olarak başlamıştır. Daha sonra Pamukbank T.A.Ş, Kambiyo Operasyon Merkezinde Dış Ticaret Yetkilisi ve sonrasında İnsan Kaynakları, Eğitim Bölümü’nde eğitmen olarak üç yılı aşkın süre çalışmıştır. Bankada hem teknik hem de kişisel gelişim eğitimleri vermiştir. Verdiği eğitimlerden bazıları: Dış Ticaret (İhracat, İthalat), Kurumsal Krediler, Çekler, Senetler, Teminat Mektupları, Satış Teknikleri, Müşteri Odaklılık, Etkili İletişim ve Sunum Teknikleri, Telefonda İletişim, Bizi Biz Yapanlar ve Hizmet Sunumudur.

2001 yılında Goodyear Lastikleri T.A.Ş. ‘de Finans Uzmanı olarak Finans – Hazine departmanında görev almıştır. Krediler, Nakit Yönetimi, İthalat, İhracat birimlerinin her birinde çalışmış ve süreçlerin sadeleştirilmesi, iş akışlarının ve hizmet kriterlerinin belirlenmesi, operasyonların merkezileştirilmesi gibi birçok projeye liderlik etmiş ve başarılı sonuçlar elde etmiştir. Geliştirdiği sistemlerle, maliyetlerde, giderlerde ve zamanda ciddi kazanımlar elde etmiş bunun yanı sıra müşteri memnuniyetini de artırmıştır. Sistemin doğru ve güvenilir çalışmasını her zaman denetlemiş, verimi artırmış ve riskleri minimize etmiştir. Şirket içi verdiği eğitimlerle de, satış ekibinde finansal bakışı artırmıştır. Yurtdışında aldığı Yalın Yönetim ve Altı Sigma eğitimleriyle de projelerini devam ettirmiş, üretim yapan iki fabrika, genel müdürlük banka ve gümrük işlemlerini de merkezileştirmiş ve etkin hale getirmiştir.

2006 yılında Furkan Metal’de Finans Müdürlüğü ve sonrasında 2009 yılında Burak Alüminyum’da Dış Ticaret Müdürlüğü yapmıştır. Görev aldığı bu şirketlerde de sistemler geliştirip maliyetleri ve giderleri azaltmış, satışı artırmış, kurum kültürünü yapılandırmıştır.

2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden de mezun olmuştur.

2010 yılından itibaren Yad Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde Dış Ticaret eğitimleri vermekte ve Evrim Yazılım ve Danışmanlık bünyesinde Dış Ticaret Programları analistliğini yapmaktadır.

2012’de Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde, İşletme Fakültesi, Bilim ve Teknoloji Stratejileri dalında yüksek lisansa başlamış olup tez aşamasına gelmiştir.